- Наша відповідь на загрози
З початку повномасштабного вторгнення майже по всій Україні були обстріли інфраструктури міст і пошкодження житлових будівель. Водночас велика кількість людей залишається у прифронтових містах та селищах. Це означає, що кожен із нас може зустрітись із загрозою обстрілів.
Якою ж має бути наша відповідь на загрози? Ми маємо знати, що і як робити, швидко діяти, допомагати іншим і не панікувати. Саме такою має бути наша відповідь ворогу. І саме цим ми допоможемо ЗСУ гнати ворога геть з нашої землі. Тож уважно вивчаємо правила і не забуваємо про них, доки йде війна.
Що важливо знати дитині під час воєнного стану у країні?
- Почули постріли чи вибухи — негайно ляжте на землю та закрийте голову руками, щоб вберегти її від розльоту можливих уламків.
- НЕ підходьте до вікон, якщо почули постріли.
- НЕ спостерігайте за ходом військових дій.
- НЕ перебігайте з місця на місце під час перестрілки.
- НЕ робіть фотографії та відео військових людей і НЕ сперечайтеся з ними. У їхній присутності краще взагалі не діставати смартфон.
- НЕ демонструйте предмети, які можуть бути схожі на зброю, адже це може викликати захисну реакцію у військових.
- НЕ підбирайте патрони, боєприпаси, боєкомплекти, форму військових тощо.
- НЕ торкайтеся вибухонебезпечних предметів та НЕГАЙНО повідомляйте про такі знахідки ДСНС (101), поліцію (102).
- НЕ одягайте одяг, який нагадує військовий (наприклад, камуфльований) — краще носити одяг темних кольорів, який не привертає уваги та не має жодних символів.
- Де б ви не ховались від обстрілів, тіло повинно бути в максимально безпечному положенні. Згорніться калачиком, захищаючи голову руками. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам.
❗ Обов’язково чекайте, поки пострілів і вибухів не буде 10 хвилин.
- Поспілкуйтеся з однокласниками і ще один раз повторіть ці правила. Які з них ви вже знаєте? Які твердо пам’ятаєте? Які були новими для вас?
- Поміркуйте, як ці правила розповісти молодшим діткам, щоб не налякати їх
- Обстріл стрілецькою зброєю
- Перегляньте відео та пригадайте основні дії під час обстрілів.
Обстріл стрілецькою зброєю — це обстріл з пістолетів, автоматів, гвинтівок та кулеметів. Послухайте і запам’ятайте звук такого обстрілу:
Ваші дії Якщо ви перебуваєте вдома:
Якщо обстріл застав вас на вулиці:
|
3 |
Мінометний обстріл Звуки, характерні для мінометних обстрілів, — гучний свист і вибух снаряда.
Ваші дії
❗ Важливо: як укриття під час мінометного обстрілу не підходять під’їзди, арки, сходові клітки, підвали будинків, автозаправні станції, місця біля автомобільної техніки. |
4 |
Артилерійський обстріл Під час артилерійського обстрілу снаряд іноді можна помітити та своєчасно відреагувати. Вдень це димний слід від ракети, а вночі — яскравий спалах. Але розумійте, що діяти треба негайно, бо снаряд летить дуже швидко. Запам’ятайте звук артилерійського обстрілу:
Ваші дії:
❗ Важливо: під час артобстрілу небезпечно залишатися в під’їздах, також не слід ховатися під арками, у підвалах панельних будинків і під стінами будинків. |