Хвилинка безпеки "Обстріл стрілецькою зброєю"

Дата: 25 квітня 2023 о 20:38, Оновлено 25 квітня 2023 о 20:45
  • Наша відповідь на загрози

З початку повномасштабного вторгнення майже по всій Україні були обстріли інфраструктури міст і пошкодження житлових будівель. Водночас велика кількість людей залишається у прифронтових містах та селищах. Це означає, що кожен із нас може зустрітись із загрозою обстрілів.

Якою ж має бути наша відповідь на загрози? Ми маємо знати, що і як робити, швидко діяти, допомагати іншим і не панікувати. Саме такою має бути наша відповідь ворогу. І саме цим ми допоможемо ЗСУ гнати ворога геть з нашої землі. Тож уважно вивчаємо правила і не забуваємо про них, доки йде війна.

Що важливо знати дитині під час воєнного стану у країні?

• Почули постріли чи вибухи — негайно ляжте на землю та закрийте голову руками, щоб вберегти її від розльоту можливих уламків.
  • НЕ підходьте до вікон, якщо почули постріли.
  • НЕ спостерігайте за ходом військових дій.
  • НЕ перебігайте з місця на місце під час перестрілки.
  • НЕ робіть фотографії та відео військових людей і НЕ сперечайтеся з ними. У їхній присутності краще взагалі не діставати смартфон.
  • НЕ демонструйте предмети, які можуть бути схожі на зброю, адже це може викликати захисну реакцію у військових.
  • НЕ підбирайте патрони, боєприпаси, боєкомплекти, форму військових тощо.
  • НЕ торкайтеся вибухонебезпечних предметів та НЕГАЙНО повідомляйте про такі знахідки ДСНС (101), поліцію (102).
  • НЕ одягайте одяг, який нагадує військовий (наприклад, камуфльований) — краще носити одяг темних кольорів, який не привертає уваги та не має жодних символів.
  • Де б ви не ховались від обстрілів, тіло повинно бути в максимально безпечному положенні. Згорніться калачиком, захищаючи голову руками. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам.

❗ Обов’язково чекайте, поки пострілів і вибухів не буде 10 хвилин.

• Поспілкуйтеся з однокласниками і ще один раз повторіть ці правила. Які з них ви вже знаєте? Які твердо пам’ятаєте? Які були новими для вас?
  • Поміркуйте, як ці правила розповісти молодшим діткам, щоб не налякати їх

• Обстріл стрілецькою зброєю
  • Перегляньте відео та пригадайте основні дії під час обстрілів.

Обстріл стрілецькою зброєю

Обстріл стрілецькою зброєю — це обстріл з пістолетів, автоматів, гвинтівок та кулеметів. Послухайте і запам’ятайте звук такого обстрілу:

Звук

Ваші дії

Якщо ви перебуваєте вдома:

• сховайтеся всередині приміщення подалі від вікон та дверей. Наприклад, у ванній чи під’їзді;
  • якщо такої можливості немає, ляжте на підлогу та прикрийтеся з головою чимось щільним (наприклад, покривалом, ковдрою тощо), щоб уникнути поранення від уламків від куль.

Якщо обстріл застав вас на вулиці:

• негайно ляжте на землю та закрийте голову руками;
  • якомога швидше сховайтеся за яким-небудь виступом, наприклад, бетонною скринькою або сходами, тротуаром, канавою. Не намагайтеся сховатися за автомобілем чи кіоском.

Мінометний обстріл

Звуки, характерні для мінометних обстрілів, — гучний свист і вибух снаряда.

Звук 2 Мінометний обстріл

Ваші дії

• негайно йдіть в укриття;
  • якщо ви не встигли цього зробити, ляжте на землю, закрийте голову руками чи сумкою. Намагайтеся знайти поглиблене місце, де можна сховатися. Такими місцями можуть бути підземні пішохідні переходи, метрополітен, укриття, канави, траншеї, ями, широкі труби під дорогою, високі бордюри, каналізаційні люки;
  • не забувайте по безпечне положення тіла;
  • після обстрілу не розгрібайте завали самостійно, дочекайтеся аварійних та рятувальних служб.

❗ Важливо: як укриття під час мінометного обстрілу не підходять під’їзди, арки, сходові клітки, підвали будинків, автозаправні станції, місця біля автомобільної техніки.

Артилерійський обстріл

Під час артилерійського обстрілу снаряд іноді можна помітити та своєчасно відреагувати. Вдень це димний слід від ракети, а вночі — яскравий спалах. Але розумійте, що діяти треба негайно, бо снаряд летить дуже швидко.

Запам’ятайте звук артилерійського обстрілу:

Звук артилерейського обстрілу

Ваші дії:

• негайно пройдіть в укриття, найкраще, якщо це буде бомбосховище. Якщо такої змоги немає, то ховайтеся в підвалах або інших заглиблених приміщеннях;
  • на вулиці одразу падайте на землю, ховайтеся за будь-який виступ, у невелике заглиблення. Це можуть бути міцні бетонні конструкції, широкі труби водостоку, канави. Закривайте голову руками чи сумкою;
  • перші залпи перечекайте лежачи, а потім прямуйте в укриття;
  • якщо артобстріл застав у наземному транспорті, негайно зупиніть його і вийдіть. Відійдіть від дороги у протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю і поглядом знайдіть відповідне укриття поряд з вами. Прямуйте туди, як закінчаться перші залпи.

❗ Важливо: під час артобстрілу небезпечно залишатися в під’їздах, також не слід ховатися під арками, у підвалах панельних будинків і під стінами будинків.