Основні правила мінної безпеки в жестах

Дата: 25 квітня 2023 о 20:51, Оновлено 25 квітня 2023 о 20:54

Основні правила мінної безпеки в жестах

Для того, щоб убезпечити себе та людей, що поряд, потрібно дотримуватися чотирьох основних правил. Їх учать і діти, і дорослі.

Правило 1. Будь уважним! Складіть руки “біноклем” та притуліть до очей — так ми позначаємо перше правило.
Правило 2. Не підходь! Простягніть одну руку долонею вперед.
Правило 3. Не чіпай! Схрестіть обидві руки перед собою.
Правило 4. Поклич дорослого і телефонуй 101. Піднесіть одну долоню до вуха, імітуючи мобільний телефон

Помітили, що вийшла така собі руханка? Потренуйтеся разом зі знайомими та рідними. От побачите, як усім сподобається!

❗ Насправді правил небагато, але їх потрібно неухильно дотримуватися всім, тоді й ризик буде мінімальним.

А тепер перегляньте інтерактивний урок із мінної безпеки та ще один раз повторіть ці правила.

Урок з мінної безпеки Відео

Що треба знати про міни?

Щоб бути уважним і не натрапити на вибухонебезпечні предмети, треба знати, як вони виглядають.

Форма мін. Міни, зазвичай, круглої форми, але можуть бути прямокутними, видовженими та навіть за формою нагадувати метелика.

Розмір мін може бути різним: від зовсім невеличкого, як-от з долоню, до розміру ноутбука чи великої миски, в якій місять тісто. Часто вони зеленого, сірого чи коричневого кольору, зроблені з пластику чи металу.

Як ви гадаєте, чому міни саме такого кольору? Зелений, сірий чи коричневий кольори допомагають мінам добре маскуватися у траві, землі чи кущах. Тож маємо бути уважними й обережними! Не слід перебувати в місцях, де люди нечасто ходять.

Є міни, які кріпляться на так званій розтяжці: це коли від гранати чи міни тягнуться ледь помітні тросики. Як тільки їх зачіпають, стається вибух. Міна МОН-50, що за формою схожа на переносну колонку на ніжках, кріпиться до предметів: встановлюється на ґрунт на ніжках або кріпиться до предметів довкілля, як-от дерев.

Міни можуть вибухнути від дрібного коливання чи коли на них наступаєш.

Лише фахівець із розмінування може знешкодити міну. А зайві цікавість і недотримання правил поведінки можуть призвести до найгірших та невиправних наслідків — каліцтва чи втрати життя. Тому так важливо бути уважним, не підходити, не чіпати, дзвонити 101 чи 112.

❗ У жодному разі не підходьте до місць, де бачите знак мінної небезпеки.

Міни в безпечних предметах

Пригадайте, чи завжди міни виглядають як міни. Як їх можуть маскувати? Як гадаєте, навіщо таке робить ворог?

• Подивіться, як безпечні предмети стають небезпечними.

Якщо побачите щось схоже — не панікуйте. Робіть вдих / видих, щоб заспокоїтися. Це нормально, коли ми хвилюємося, побачивши небезпечний предмет. Дуже уважно оглядайте всі предмети, повернувшись до місць, де відбувались активні бойові дії.

❗ За найменшого сумніву — не підходьте, не чіпайте і телефонуйте 101 чи 112.

Де можуть ховатися вибухонебезпечні предмети? А ось в таких, здавалося б, безпечних місцях:

• водойма, водне джерело, берег річки;
    • ліс, лісосмуга, парк;
    • узбіччя дороги;
    • поле.

На перший погляд це доволі спокійні місця, і, напевно, ми раніше часто гуляли там.

• Яка небезпека може там ховатися?
  • Де і як саме вона може ховатися?

Снаряди, що не вибухнули

Ще одна небезпека криється у снарядах, які не вибухнули. А розпізнати, чи снаряд розірвався, чи ні, може тільки фахівець, тому так важливо не наближатися до вибухового предмета.

Якийсь час у соцмережах люди робили світлини на тлі різних снарядів, щоб показати їх висоту абощо. Насправді робити такі фотографії небезпечно, адже активуватися вибухонебезпечні предмети можуть від найменшого коливання, а деякі з них — спрацювати спонтанно і без жодного зовнішнього впливу.

А чи чули ви про “Смерчі” та “Урагани”? Це не лише природні явища, а й реактивні системи залпового вогню, які скидають у польоті касетні боєприпаси. Вони не завжди падають на землю. Можуть застрягти в густих кущах, на гіллі дерев чи на даху. Під час зіткнення боєприпаси також не одразу вибухають, тому “безпечних” вибухонебезпечних предметів просто не існує. Навіть іржавіючи протягом десятиліть, вони все одно залишаються небезпечними. Лише фахівці з розмінування можуть із ними впоратися.

Місця із підвищеним рівнем небезпеки

Звісно, під час воєнного стану ми маємо бути особливо уважними поза помешканням. Але є місця, де небезпека більша, ніж зазвичай.

Запам’ятайте місця із підвищеним рівнем небезпеки

• місця, де проходили бойові дії;
  • військово-стратегічні розташування, такі як аеропорт;
  • поле і лісосмуга;
  • залишені військові розташування, наприклад, військові позиції, траншеї;
  • зруйновані будинки;
  • знищені транспортні засоби (і не тільки танки, а й звичайні автомобілі!);
  • стратегічна інфраструктура, як-от газопровід, мости та ділянки навколо них;
  • узбіччя доріг, контрольно-пропускні пункти.

Зупинка-перевірка

Перегляньте, як суперкоманда бореться проти мін та ще один раз повторіть правила мінної безпеки. Розкажіть у цікавій формі ці правила молодшим знайомим та друзям. А можна влаштувати невеличку виставу для молодших школяриків ☺

Перегляньте відео за посиланням Відео

Також можна прочитати пригодницький комікс.

ЗАВАНТАЖТЕ КОМІКС

Ну звісно, це фантастика. Але в Україні є свої супергерої — це наша Армія, яка вже котрий рік зупиняє ворога, охороняє нас.

Віримо ЗСУ! Допомагаємо ЗСУ! Не заважаємо працювати! Все буде добре і ми Переможемо!